Czy narkotyki zabijają?

Zapytaj tych co przeżyli

Telefon zaufania 34 324 60 97


 

logo_nfz_maleczwakbdspn

iso

npz

mz

candis

 

Hostel Częstochowskiego Towarzystwa Rodzin i Przyjaciół Dzieci Uzależnionych „Powrót z U”

Email Drukuj PDF

Hostel Częstochowskiego Towarzystwa Rodzin i Przyjaciół Dzieci Uzależnionych „Powrót z U” mieści się przy ul. Makuszyńskiego 19/21 i jest w nim realizowany program postrehabilitacji dla osób zaleczonych i utrzymujących abstynencję.

Dzięki realizacji konkursu w ramach „Programu Wspierającego Powrót Osób Bezdomnych do Społeczności” finansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej budynek Hostelu w 2010 r. przeszedł gruntowny remont. Wymienione zostały okna, drzwi cała instalacja grzewcza, odnowione zostały wszystkie pokoje.

Program przeznaczony jest dla:

  • osób, które ukończyły pełen cykl terapii w Ośrodku dziennym naszego stowarzyszenia lub innym Ośrodku na terenie Polski,
  • w wyjątkowych przypadkach mogą w nim mieszkać osoby, które nie skończyły jeszcze Ośrodka lecz utrzymują abstynencję.

hostel

Warunki uczestnictwa w programie:

  • pozytywna opinia terapeutów i kierownictwa Ośrodka,
  • podjęcie przez pacjenta pracy zawodowej lub nauki oraz kontynuowanie tych aktywności w sposób ciągły,
  • zdolność do samodzielnego pokrywania przez pacjenta swych podstawowych potrzeb materialnych z zarobków, rent, zasiłków itp.
  • dostosowywanie się do Regulaminu Ośrodka.

Cel programu:

Udzielanie wszechstronnego wsparcia pacjentom w rozpoczęciu przez nich samodzielnego życia poza Ośrodkiem bezpośrednio po ukończeniu podstawowego programu terapii.

Uczestnicy są całkowicie samodzielni, podejmują niezależne decyzje dotyczące ich spraw życiowych. Długość uczestnictwa w programie postrehabilitacji jest ustalana indywidualnie dla każdego pacjenta, w zależności od jego aktualnej sytuacji życiowej może być korygowana.

Program realizowany jest dla każdego uczestnika poprzez:

  • terapię indywidualną,
  • terapię grupową - odbywającą się raz w tygodniu w Hostelu,
  • zajęcia edukacyjne na temat nawrotów choroby.
 

Nasz serwis zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies), czyli małych plików umieszczanych na komputerze użytkownika, podczas przeglądania stron www. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.